Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Klisza doskonała czy nie

Jolanta Budzowska27 kwietnia 2016Komentarze (0)

Zdjęcie rentgenowskie ma wiele zastosowań w diagnostyce. Po pierwsze, pozwala na ocenę stanu „wyjściowego” pacjenta. Po drugie: umożliwia weryfikację, czy np. repozycja (nastawienie) złamania przebiegło pomyślnie.

Jeśli źle zinterpretowano takie badanie, to mamy do czynienia z błędem lekarza. Ale częściej to RTG obnaża błąd chirurga-ortopedy popełniony na etapie leczenia operacyjnego, jak w poniższym przypadku.

Wynik badania radiologicznego kości przekazywany jest w formie kliszy rentgenowskiej lub zapisu na CD, niekiedy z dołączonym opisem. Pamiętajmy, że opis badania to jedno, a rzeczywisty obraz, to drugie. Czasem warto zweryfikować poprawność opisu

Z opinii biegłego: „Na podstawie analizy przedstawionych powyżej radiogramów, złamanie kości piszczelowej było złamaniem wieloodłamowym, w tym z jednym dużym odłamem pośrednim. Jak wynika z oceny radiogramu  pooperacyjnego z dnia (…) operacja polegała na otwartej repozycji złamania i jego zespoleniu blachą i śrubami. Podczas operacji nie dokonano zespolenia dużego odłamu pośredniego z blachą i z odłamem bliższym. Do zespolenia blaszki z odłamami kostnymi użyto osiem z czternastu  śrub przewidzianych przez producenta implantu,  co ze względu na duży skos szpary złamania było możliwe a wręcz konieczne, pozostawiając rotacyjne przemieszczenie odłamu dalszego – jest to duży błąd techniki operacyjnej. Również w wyniku niepełnej  repozycji pozostało widoczne  na zdjęciu duże oddalenie odłamy bliższego i pośredniego. Taka sytuacja spowodowała, że zespolenie było niestabilne, nie gwarantujące  powstania zrostu.”.

I wszystko jasne☺, czyli pacjent prawdopodobnie wygra proces o odszkodowanie i zadośćuczynienie. 

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

    Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

    Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: