Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Kabula Nkalango – adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej i przyszły prawnik!

Jolanta Budzowska28 października 20183 komentarze

Dzisiejszy wpis będzie nie o błędach lekarskich a o tym, że Martyna Wojciechowska udowadnia, że niemożliwe nie istnieje! A że ten pogląd jest mi bardzo bliski, to rozwinę temat:-)

Pamiętacie Kabulę? Martyna Wojciechowska opowiada o niej tak:

„Kabula, bohaterka jednego z odcinków mojego telewizyjnego cyklu „Kobieta na krańcu świata” zrealizowanego dla TVN, jest symbolem tego, jak wygląda życie osób z bielactwem w Tanzanii i innych krajach wschodniej Afryki. Pięć lat temu napastnicy wtargnęli do domu dziewczyny i odcięli jej rękę maczetą. Jej historia poruszyła mnie tak bardzo, że z pomocą Fundacji „Między Niebem a Ziemią” udało nam się zebrać 100 tys. złotych na spełnienie marzenia Kabuli o zostaniu prawnikiem. Dzięki tym środkom możemy zapewnić jej co najmniej 10 lat nauki, a także wesprzeć szkołę w Buhangija, gdzie mieszka ponad 300 dzieci chorych na albinizm.” 

Na zaproszenie Martyny Wojciechowskiej, w pomoc Kabuli zaangażowała się nie tylko Fundacja Między Niebem a Ziemią, ale i środowisko prawnicze w Polsce, organizując m.in. aukcje na jej rzecz. Warto wspierać takie działania, bo dzięki Martynie Wojciechowskiej i organizacjom pomagającym prześladowanym w Afryce albinosom, takim jak  Under The Sun, African Albino Foundation,The Albino Foundationwiele się zmieniło na korzyść, ale – jak mówi Martyna:

aby sytuacja faktycznie się poprawiła, potrzeba wieloletniej pracy nad zmianą mentalności, edukacji Tanzańczyków i nagłaśniania problemu na arenie międzynarodowej – co staram się czynić.”

Od pierwszego, poruszającego odcinka „Kobiety na krańcu świata” opowiadającego historię Kabuli, minęły 3 lata. Dziś Kabula, adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej, ma 20 lat. Jest na dobrej drodze, żeby zrealizować swoje marzenie i zostać prawnikiem walczącym o prawa człowieka w Tanzanii! Podczas ostatniej wizyty w Polsce odwiedziła też naszą kancelarię BFP, gdzie miała okazję przymierzyć togę radcy prawnego i poczuć się jak profesjonalny prawnik:-)!

Zobaczcie galerię zdjęć!

foto: Bartłomiej Zackiewicz

Kabula, Martyna Wojciechowska i mec. Jolanta Budzowska

foto: Bartłomiej Zackiewicz

Kabula w todze radcy prawnego

foto: Bartłomiej Zackiewicz

Jeśli chcecie przeczytać więcej o działalności Fundacji Między Niebem a Ziemią, która zajmuje się pomocą nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom, zapraszam na stronę Fundacja Między Niebem a Ziemią. Proszę też oczywiście tych, którzy mogą sobie na to pozwolić, o wsparcie Fundacji, która robi bardzo dużo dobrego!  Aukcja w Gdańsku już za nami, a widzimy się już wkrótce na aukcjach w  Krakowie, Wrocławiu i Warszawie!

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Karolina Sikorska-Bednarczyk 28 października, 2018 o 11:46

  Pani Mecenas ten wpis wywołał łzy w moich oczach … to wspaniałe jak można pomagać. Gratuluję spotkania z Kabulą i wierzę, że dzięki wsparciu Państwa uda jej się spełnić to największe marzenie!! A w todze wygląda przepięknie! 🙂 ❤

  Odpowiedz

  Lidia 28 października, 2018 o 14:20

  Pani Mecenas, Piekna historia, warta wsparcia! Serce rosnie, dziekuje.

  Ja tez pomoge.
  Dobrej niedzieli

  LU

  Odpowiedz

  Anna, wiejska lekarzyna 29 października, 2018 o 19:42

  PIĘKNE 😀

  „Jeeli nie ja dla mnie – kto dla mnie? A gdy ja tylko dla siebie – kim ja jestem? I jeśli nie teraz – to kiedy?” Pirke Awot i Hilel 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: