PRAWA PACJENTA – PRAWA LEKARZA — poradnik dla pacjentów i lekarzy

Jolanta Budzowska        16 lutego 2017        Komentarze (0)

Mój nowy poradnik nosi tytuł: „Prawa pacjenta – prawa lekarza”. Jego współautorem jest radca prawny Radosław Tymiński, znany obrońca i pełnomocnik lekarzy, autor bloga z poradami prawnymi dla lekarzy www.prawalekarzy.pl

Nasza „szorstka przyjaźń”, a właściwie bardziej znajomość,  wzięła się z wzajemnego szacunku, jaki mogą mieć w stosunku do siebie pełnomocnicy procesowi, którzy zawsze na sali sądowej stają po przeciwnych stronach, zawsze robią wszystko, by ich klienci wygrali – ale robią to fair i poszanowaniem dla drugiej strony sporu.

Ten poradnik też staraliśmy się napisać fair. Powstawał dość długo, bo w wielu kwestiach nasze poglądy musiały się „utrzeć”. Mam jednak nadzieję, że wersja finalna okaże się pomocna w codziennych relacjach i pacjentom (moim klientom), i lekarzom (klientom mec. Tymińskiego).

Głęboko wierzę też w to, że lepsza znajomość praw pacjentów wśród lekarzy i praw lekarzy wśród pacjentów pozwoli na zmniejszenie ilości zdarzeń niepożądanych, które nie powinny się zdarzyć, a które  wrzucamy do wspólnego worka, zwanego błędami medycznymi…

Poradnik można przeczytać po kliknięciu w okładkę po lewej stronie bloga albo tutaj. Został pięknie i dowcipnie zilustrowany przez Pana  Sędziego Arkadiusza Krupę. Wywiad z autorem ilustracji można przeczytać tutaj, a na rysunkowy komentarz bieżących wydarzeń zawsze można liczyć na fejsbukowym profilu autora “Ślepym Okiem Temidy”!

Zapraszam do lektury!

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: