Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Raz jeszcze: co to jest odpowiednie zadośćuczynienie za błąd w sztuce lekarskiej?

Jolanta Budzowska16 lutego 20174 komentarze

Pamiętacie ten post, o pacjencie, któremu po zabiegu kardiochirurgicznym pozostawiono  w klatce piersiowej dużą gazę operacyjną? Dopiero osiem lat później, w innym szpitalu, został prawidłowo zdiagnozowany.  Wykonano  wtedy zabieg torakotomii, w trakcie którego usunięto ciało obce, które według relacji personelu medycznego i treści dokumentacji medycznej, miało już wymiary… piłki do siatkówki… Cała relacja jest pod  tym linkiem.

Sąd I instancji zasądził pacjentowi… 125 tys. zadośćuczynienia.  Nie mogłam się z tym pogodzić, bo uważam, że jakkolwiek by nie argumentować, nie było to „odpowiednie zadośćuczynienie”. I nie zmieniał mojej opinii fakt, że razem z odszkodowaniem, skapitalizowaną rentą itd. poszkodowany pacjent łącznie otrzymałby blisko 300 tys. zł. plus 2.200 zł. miesięcznej renty.

Na szczęście Sąd Apelacyjny myśli tak jak ja:-) Właśnie zapadł wyrok, mocą którego zadośćuczynienie zostało podniesione do 350 tys. zł., czyli ponad dwa razy więcej, niż zasądził Sąd Okręgowy!

Kiedy ma się rację, trzeba walczyć do końca:-)!

A odszkodowanie za błąd w leczeniu nie może być symboliczne…

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (12) 428 00 70e-mail: j.budzowska@bf.com.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

kjonca 16 lutego, 2017 o 08:52

skapitalizowaną rentą itd. […]
otrzymałby blisko 300 tys. zł. plus 2.200 zł. miesięcznej renty.

Co znaczy “skapitalizowana renta” w tym wypadku?

Odpowiedz

Jolanta Budzowska 16 lutego, 2017 o 14:15

Renta dochodzona za okres wstecz – w stosunku do daty złożenia pozwu.

Odpowiedz

Krzysztof 3 marca, 2017 o 21:36

Zabieg *torakotomii. Polecam zweryfikować czym jest stomia. Pozdrawiam

Odpowiedz

Jolanta Budzowska 4 marca, 2017 o 09:56

Bardzo dziękuję za komentarz. Uważni czytelnicy są na wagę złota;-) To była oczywiście omyłka pisarska, o stomii pisałam m.in. w tym poście. Konieczność wyłonienia stomii to nieodłączny element leczenia w wielu przypadkach, które na koniec trafiają do mnie…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: