Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Pytanie: jak wybrać kancelarię w sprawie o błąd lekarski?

Jolanta Budzowska04 kwietnia 20172 komentarze

Odpowiedź: po osobistej rozmowie z osobą – prawnikiem – który będzie Cię reprezentował w sądzie. To może być dłuższa rozmowa telefoniczna, a najlepiej spotkanie.

Dlaczego?

Bo Klienta i radcę prawnego (adwokata) łączy zaufanie. Ważne jest, żebyś wiedział (wiedziała), że jesteś w dobrych rękach. Żebyś miał (miała) pewność, że twój pełnomocnik rozumie twoją sytuację.

Prowadzę sprawy na terenie całej Polski, więc czasem osobom, które telefonują albo mailują do kancelarii wydaje się, że będzie trudno o spotkanie, skoro oni są na przykład z Gdańska, a kancelaria ma siedzibę w Krakowie.

Oczywiście – może spotkanie nie będzie możliwe jutro, ale jest wiele opcji: możemy się spotkać przy okazji mojej najbliższej rozprawy w Gdańsku, możemy się spotkać w „połowie drogi” (a wszystkie drogi prowadzą do Warszawy;-)), często też klienci łączą wizytę w kancelarii w Krakowie z weekendowym zwiedzaniem miasta.

Ważne: spotkanie czy dłuższa rozmowa telefoniczna ma sens, jeśli będę do nich przygotowana. Muszę zatem wcześniej dostać od ciebie – mailem – dokładny opis przebiegu leczenia i – to już pocztą tradycyjną – dokumentację medyczną.

Kolejna sprawa: nie prowadzę spraw sama. Moja kancelaria ma spory zespół doświadczonych prawników od błędów medycznych, w tym mec. Karolinę Kolary, mec. Annę Miśtal-Kluś, mec. Iwonę Świętek, mec. Dorotę Kulig, mec. Michała Krzanowskiego oraz ponad dwudziestu młodszych stażem prawników. Nad każdą sprawą pracujemy zespołowo. Stąd komfort naszych klientów  związany z tym, że zawsze jest kilku prawników, którzy są „na bieżąco” – nawet wyrwani z głębokiego snu w środku nocy mogą odpowiedzieć na każde pytanie Klienta na temat prowadzonego procesu;-)

Zachęcam więc do bezpośredniego  kontaktu z kancelarią BFP – najpierw przekonaj się, że nasze podejście do prowadzenia procesów Ci odpowiada (lub nie), a dopiero potem zdecyduj, komu (której kancelarii) powierzysz swoją sprawę, i n koniec wybierz swojego pełnomocnika.

I jeszcze jedno: jak ze wszystkim – cena (honorarium za pomoc prawną) ma znaczenie, ale nie powinna być decydująca. Bo w sprawach o błąd medyczny liczy się jakość – najczęściej wieloletniego… – kontaktu z kancelarią,  a na koniec:

efekt!

Zapraszam:-)

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Adela 7 kwietnia, 2017 o 09:52

  Wydaje mi się, że sprawy o błąd lekarski są szczególnie trudne, ale też przykre dla obu stron. Wybór dobrej kancelarii faktycznie może być podstawą w walce o sprawiedliwość i ochronę swoich praw.

  Odpowiedz

  Jolanta Budzowska 23 kwietnia, 2017 o 13:49

  Szanowna Pani Adelo,
  tak, sprawy o błąd lekarski są szczególnie trudne. Głównie dlatego, że trzeba mieć naprawdę duże doświadczenie, żeby przewidzieć „ruch przeciwnika”, albo żeby wiedzieć, jaki dowód może okazać się ważny dla zwiększenia szans pacjenta na wygraną. Mimo prawie dwudziestu lat prowadzenia spraw o błędy medyczne, i ja bywam zaskoczona treścią opinii biegłych czy sposobem prowadzenia postępowania przez sędziego… Grunt, to się nie poddawać!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: