Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Lista Śmiałych Polek 2021

Jolanta Budzowska23 stycznia 20225 komentarzy

Redakcja Wysokich Obcasów umieściła mnie na liście 50 Śmiałych Polek 2021. Znaleźć się w gronie tak wspaniałych kobiet to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność.

Nominację uzasadniono tak:

„Na salach sądowych staje w obronie pacjentek i pacjentów, którzy w ­trakcie leczenia stracili zdrowie, sprawność, marzenia. Występuje także w imieniu rodzin tych, którzy swoich bliskich stracili przez złą decyzję lekarzy czy personelu medycznego. Na swoim koncie ma m.in. najwyższą kwotę zadośćuczynienia wygraną w procesie o błąd medyczny. Dziś Jolanta Budzowska jest pełnomocniczką rodziny Izy z ­Pszczyny – kobiety, która trafiła do szpitala w 22. tygodniu ciąży z bezwodziem. ­Zmarła, gdy lekarze zbyt długo zwlekali z udzieleniem jej pomocy, ­czekali na ­obumarcie płodu. Razem z rodziną Izy będzie udowadniać w sądzie, że w szpitalu ­lekarze popełnili błąd.”

Sprawa Pani Izabeli z Pszczyny jest przykładem, że o sprawiedliwość warto i powinno się walczyć. Sprawiedliwość nie zaczyna się i nie kończy na rzetelnym procesie w jednostkowej sprawie. Czasem wymaga zmiany prawa.

Dlatego uważam, że na to wyróżnienie zasługuję nie tyle ja, jako pełnomocnik wykonujący po prostu swoją pracę, ale wszyscy, którzy wspierają najbliższych Pani Izabeli i wszyscy, którzy wyszli na ulice polskich miast żeby walczyć o #anijednejwięcej

Pacjenci nie powinni cierpieć przez błędy medyczne i przez złe prawo. Kobiety nie powinny umierać tylko dlatego, że są w ciąży, a prawo wiąże ręce lekarzom. Znamy już kulisy decyzji lekarzy. Szczegóły opisano w reportażu: „Lekarze z Pszczyny bali się oskarżeń o nielegalną aborcję?”

Na wszelki wypadek podkreślę raz jeszcze: niezależnie od motywów, jakimi kierowali się lekarze, w przebiegu leczenia Pani Izabeli popełniono niejeden błąd medyczny. To była kaskada niekompetencji. Takie jest moje zdanie i zdanie rodziny Pani Izabeli. Zobaczymy, jakie będą ustalenia trwającego śledztwa w tej sprawie.

Dziękuję redakcji Wysokich Obcasów za nominację 💛. Wierzę, że zmienimy świat na lepszy i że 2022 przyniesie dobre zdarzenia i dobre informacje!⚡️🌟🥂

Wszystkie nominacje i uzasadnienie redakcji:  Lista Śmiałych Polek 2021 

Lista Śmiałych Kobiet - Jolanta Budzowska

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Bogusia 23 stycznia, 2022 o 18:46

  Gratulacje. Pani Mecenas, należało się to pani, pozdrawiam Bogusia Gadowska

  Odpowiedz

  Jolanta Budzowska 23 stycznia, 2022 o 20:18

  Bardzo dziękuję!

  Odpowiedz

  Kazik Król 24 stycznia, 2022 o 00:15

  Gratuluję, życzę dużo zdrówka ,szczególnie w dzisiejszych czasach. Kazik Król

  Odpowiedz

  LU 24 stycznia, 2022 o 14:21

  Pani Mecenas, serdeczne gratulacje!! Brawo!!!

  LU

  Odpowiedz

  Jakub 28 lutego, 2022 o 13:05

  Szczere gratulacje! Myślę, że zasłużyła Pani na ten tytuł 😉 pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: