Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Jak uzyskać odszkodowanie?

Protokoły z posiedzeń Zespołu do spraw opracowania propozycji ustawowych regulacji dotyczących praw i obowiązków pacjentów

Jolanta Budzowska12 marca 2019Komentarze (0)

W mediach społecznościowych wywiązała się żywa dyskusja wokół przebiegu i efektów prac tytułowego Zespołu. Żeby uciąć spekulacje, czym zajmował się Zespół, poniżej zamieszczam 3 protokoły  (z załącznikami) z jego obrad. Aby przeczytać wszystkie strony, trzeba kliknąć w obrazek poniżej. Protokoły uzyskałam na wniosek o udzielenie informacji publicznej.

Jak wyjaśniono w piśmie przewodnim, podczas lektury należy uwzględnić, że

“załączniki do protokołów z posiedzeń w dniu 11 stycznia oraz 28 stycznia br. rekomendacje stanowią materiał roboczy, który może podlegać dalszym zmianom w toku prac Zespołu przed ich finalnym przekazaniem Ministrowi Zdrowia”.

Co ciekawe, w żadnym z protokołów nie znalazłam wypracowanego stanowiska Zespołu, o którym szeroko poinformowała media (za pośrednictwem PAP) w końcu lutego br. Pani Przewodnicząca, Urszula Jaworska.

– Chcemy, aby niezależnie od tego, czy pacjent będzie dochodził odszkodowania od szpitala, czy od komisji wojewódzkiej, otrzymał za ten sam uszczerbek na zdrowiu odszkodowanie w tej samej wysokości powiedziała Urszula Jaworska.”

Więcej, co sądzę na ten temat, napisałam w poście: “Zespół ds. praw i obowiązków pacjenta”.

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (12) 428 00 70e-mail: j.budzowska@bf.com.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: